Zaļie salāti ar grilētu trusi un saldajiem ķiršiem Atpakaļ


Autors: Dace
2
Sastāvdaļas
Porciju skaits: 


Kā izvēlēties trusi? Jo sportiskāku trusi izvēlēsies, jo tā gaļa būs sīkstāka. Diezgan pozitīva zīme pie truša gaļas ir treknumiņš – jo vairāk treknuma pie gaļas, jo dzīvnieks bijis neaktīvāks, tā gaļa būs mīkstāka.

Trusi nedrīkst ne pārgrilēt, ne neizcept līdz galam. Ja trusi pārceps, tā gaļa būs nebaudāmi sīksta – kā košļene, savukārt jēlu truša gaļu arī nedrīkst ēst. Labāk tomēr ieteiktu trusi sautēt. Ja nu ļoti gribas no truša kaut ko pagrilēt, tad labāk fileju – būs laba. Ja būs sagatavotas labas ogles, truša fileja izcepsies ļoti ātri. Jāatceras, ka ogles nedrīkst būt ne pa karstu, ne pa aukstu.


Truša filejas gabalus apviļā olīveļļā. Ar eļļu nevajag pārspīlēt – tā nepieciešama tikai tik daudz, lai garšvielas labāk pieliptu pie gaļas. Ja olīveļļu uzlies par daudz, trusis var apdegt.

Pēc tam truša fileju apviļā paprikas pulverī un nelielā daudzumā sāls. Sagatavotos truša filejas gabalus liek uz iepriekš sagatavota grila. Grilētai gaļai ir pasakains dūmu aromāts.

Truša fileja izcepsies ļoti ātri.

Salātiem pagatavo majonēzes tipa mērci:

Bļodā olas dzeltenumu sakuļ ar balzamiko etiķi. Masu intensīvi maisot, tai pamazām pievieno olīveļļu un kuļ, līdz mērce iegūst tumīgu konsistenci. Lai mērci padarītu vasarīgāku, tai pievieno smiltsērkšķu sulu un svaigumam piemet pāris sasmalcinātu citronmelisas stiebriņu.

Uz šķīvja ber salātu maisījumu. Veikalā pirktajiem gatavajiem salātu maisījumiem galvenais pluss ir tas, ka visas garšas jau ir sabalansētas – nav jādomā, ko un kā likt klāt. Bet var, protams, veidot savu salātu buķeti.

Lai salāti būtu patiesi garšīgi, tajos noteikti kārtīgi jāiecilā mērce – lai tā aptver katru lapiņu.

Kad salātu lapas iecilātas mērcē, pievieno attīrītus ķiršus un garenās šķēlēs sagrieztu grilētu truša karbonādi. Lieliska garša!