Austersēnes viltotajā terijaki mērcē Atpakaļ


Autors: Dace
Sastāvdaļas


Vispirms izcep sēnes tempuras mīklā.

Austersēnes sagriež kumosa izmēra gabalos, izmērcē iepriekš sagatavotajā tempuras mīklā un liek uz sakarsētas pannas cepties palielā daudzumā eļļas. Kad sēnes no vienas puses apcepušās, apgriež otrādi. Ja tās pēc tam arī sautēs kādā mērcē, sēnes nevajag izcept līdz pilnīgai gatavībai. Cep tikai tik daudz, lai tempuras mīkla sacietē. Kad visi sēņu gabaliņi izcepti, tos nosusina uz papīra dvieļiem – lai eļļas nav pārlieku daudz.


Terijaki mērces pamatā ir sojas mērce, kas tiek saldināta. Neviltotā terijaki mērce iznāk dārgāka, nekā mēs gatavosim – tas specifisko produktu dēļ.

Pirms terijaki mērces gatavošanas noteikti jāpagaršo sojas mērce, lai zinātu, cik tā stipra un sāļa. Katlā lej sojas mērci un ūdeni (pusi uz pusi), pieber 3 tējkarotes cukura un pāris šķipsniņas sāls. Tad pieliek garšvielas, ar ko bagātināt mērces garšu. Te lieliski derēs ingvers, citronzāle un čili pipars. Ar ingvera un čili griešanu pārāk neaizrauties, jo tie vēlāk tiks nokāsti. Mērces stiprums būs atkarīgs no tā, cik ilgi to vārīs: jo ilgāk karsēs ingveru un čili, jo mērce būs stiprāka. Kamēr mērce vārās, sagatavo tās iebiezinātāju. Bļodiņā ielej nedaudz ūdens (apmēram 1/2 krūzes), pieber kartupeļu cieti un kārtīgi samaisa. Kad mērce izvārījusies un no garšaugiem uzsūkusi visas nepieciešamās garšas, to nokāš un turpina sildīt uz lēnas uguns. Pievieno 4 daļās sagrieztas baby kukurūzas vālītes. Pamazām lej klāt arī kartupeļu cietes šķīdumu. Lai mērce nesaietu kunkuļos, lejot kartupeļu cieti, tā nepārtraukti jāmaisa. Kad izveidojusies ķīselim līdzīga masa, mērce ir gatava.

Gatavajā mērcē liek četrās daļās sagrieztas baby kukurūzas vālītes, tempurā ceptās austersēnes, uz pusēm pārgrieztas vīnogas un smalki sagrieztus zaļos lociņus. Visu kārtīgi apmaisa un vēl pāris minūtes pasilda. Pirms pasniegšanas mērci pārkaisa ar zaļajiem lociņiem un apslaka ar laima sulu – tas piešķirs papildu svaigumu. Pasniedz siltu kopā ar rīsiem vai olu nūdelēm.