Aprikožu saldējums ar Indijas riekstiem un šokolādi Atpakaļ


Sastāvdaļas

Sākam ar aprikožu atkaulošanu. Sagriežam gabaliņos, liekam katliņā, pielejam 1 ēd.k. ūdens un pasautējam kādas minūtes 5-7. Pieliekam cukuru, apmaisām un atstājam dzesēties.

Riekstus viegli apgrauzdējam uz pannas.

Atdzisušās aprikozes ar cukuru ielejam blenderī un kārtīgi sakuļam. Čaklākie darboņi var masu vēl izlaist caur sietu, lai atbrīvotos no nesamaltajām miziņām, bet es esmu sliņķe un man patīk, ja saldējumā jūtams arī kās "dzīvs" augļa gabaliņš. Nu, katrā ziņā, zobos mizas nesprūst...

Pievienojam Mascarpone un kuļam no jauna. Beigās pievienojam saldo krējumu un atkal sakuļam.

Tā kā spīganas virtuvē vēl līdz šim nav iegādāta saldējuma mašīna, iegūtā masa tiek lieta iepriekš saldētavā paturētā lēzenā stikla traukā. Ja ir saldējamais aparāts - lejam tur. Ja nav - liekam iekšā trauku saldētavā uz 30 min.

Kamēr gaidām pirmo maisīšanas un karotes nolaizšanas brīdi, sasmalcinām riekstus un šokolādi. Kad pagājušas 30 minūtes, apmaisām saldējumu un pievienojam sasmalcinātos labumus.

Turpinām maisīšanu vēl kādas 2-3-4 reizes pa pusstundai. Maisīšanas daudzums atkarīgs no saldētavas temperatūras. Jo aukstāka saldētava, jo ātrāk saldējums sasals. Tā kā es ļoti mīlu tādu puspakusušu nevis zobus stindzinošu saldējumu, parasti pietiek ar kādu stundu pusotru pirms gardums nonāk tam paredzētajā vietā.