Vistas fileja medus balzamiko marinādē Atpakaļ


2
Sastāvdaļas
Porciju skaits: 

Ar asu nazi, vistas filejas augšpusē iegriež 4-5 apt. centimetru dziļas rievas. Marinējot nesagrieztas vistas filejas, to vienmēr vajadzētu atcerēties, jo šādi marināde tiek klāt arī filejas viducī.

Sajauc balzamiko, medu, sojas mērci, šķipsnu sāls un piparus. Marinādi vajadzētu pagaršot, jo katram no mums ir sava īpatnējā garšas izjūta. Ja šķiet par skābu, var pievienot mazliet medu, ja par saldu - balzamiko etiķi. Skatām sāli!

Liekam traukā ar vāku vistas filejas, uzlejam marinādi, rūpīgi apmaisam un ievietojam ledusskapī uz 6-8h. Man vislabāk patīk iepriekšējā vakarā iemarinētā gaļa, kad tā ledusskapī ir atradusies ~20h.

Kad vista iemarinēta, sakarsējam pannu un liekam to virsū. Jāatceras, ka vistas fileju nedrīkst pārcept! Tad tā kļūst sausa un negaršīga. Principā pietiek ar ~3-4 min. no katras puses, cepot uz lielas liesmas. Cepšanas laikā (kamēr vēl nav izstrādājušās iemaņas, kad uz aci var noteikt gatavības pakāpi) var ar asu nazīti iegriezt līdz viducim, lai pārbaudītu, vai tas nav jēls.

Es gaļu un zivis parasti cepu bez eļļas, taču ja panna ir tāda, kas mēdz piedegt, eļļa tomēr ir jāuzlej.