Garneļu "risoto" ar ananāsiem un kokosriekstu pienu Atpakaļ


Sastāvdaļas

Pagatavošana:

Šis risoto neskatoties uz neparastām sastāvdaļām tiek gatavots tāpat kā visi viņa sugas brāļi, t.i. apcep sīpolus un ķiplokus līdz tie kļūst caurspīdīgi, pievieno rīsus, apcep, pielej nelielās porcijās vīnu/buljonu/ūdeni, visu laiku maisot, izpalika tikai siers pašās beigās.

Tātad, smalki sagriež sīpolu, ingveru un ķiplokus un apcep tos olīveļļā līdz tie kļūs caurspīdīgi, pievieno rīsus un pāris minūtes apcep kopā, pārkaisi ar kariju. Šoreiz šķidrums būs tikai kokosriekstu piens un ūdens un sāksim ar pienu. Pielej to rīsiem un uzgaidi līdz tas iesūksies, tad sāc nelielās porcijās pievienot ūdeni. Pēc katras porcijas rīsus samaisi. Kad rīsi būs pusgatavi, pieliec nelielos gabaliņos sagrieztus ananāsus, sāli un turpini gatavot.

Gatavs risoto ir pusšķidrs, samtains, rīsi ir al dente, t.i. iekšpusē nedaudz cieti un jāatceras, ka risoto turpina gatavoties arī pēc tam, kad uguns tiks izslēgts. Tāpēc kad izslēgsi uguni tam jābūt nedaudz šķidrākam nekā vajag un līdz tas nokļūs uz galda, tam būs pareiza konsistence.

Kad risoto būs gatavs, iemaisi tajā attīrītas garneles. Garneles vajag tikai atlaidināt un attīrīt, nevāri tās un negatavo kopā ar rīsiem, citādi tās kļūs sīkstas un nebaudāmas. Pasniedz risoto ar smalki sagrieztu čili piparu un kinzu. Labu apetīti!