Dinamo Rīga Atpakaļ

Ulmanis: "Rīgas Dinamo" ir par maz augsta līmeņa spēlētāju

Ulmanis: "Rīgas Dinamo" ir par maz augsta līmeņa spēlētāju

„Gribējām Rīgas Dinamo uztaisīt kā komandu tikai ar latviešu spēlētājiem. Nesanāca... Tomēr spēlēsim, kamēr Latvijā būs hokejisti, hokejs un līdzjutēji,” sarunā ar „Neatkarīgo Rīta avīzi” uzsver hokeja kluba Rīgas Dinamo valdes priekšsēdētājs Guntis Ulmanis.

Ņemot vērā, ka hokeja komanda Rīgas Dinamo kuļas pa tabulas apakšgalu, viņam tiek taujāts, vai mums to vajag un varbūt mest mieru, G. Ulmanis atbild: „ Masveida sportā ir tā: sliktākās komandas krīt ārā, to vietā nāk labākās. Krievijas hokeja līga (KHL) ir profesionālā hokeja līga, no kuras nevienu ārā nemet. Lielā mērā tā ir ar politisku nokrāsu, un Krievijai ir ļoti svarīgi, lai šajā līgā spēlētu arī čehi, slovāki, zviedri, somi, horvāti... Pēc Otrā pasaules kara krievus mācīt spēlēt hokeju devās latvieši. Rīgas Dinamo jau 70 gadus atrodas mūsu reģiona hokeja elitē, un latviešiem ļoti patīk hokejs. Kāpēc zaudēt mūsu hokeja identitāti? Šajā - sankciju un žultainu izteicienu laikā - cieš arī Rīgas Dinamo. Kādreiz mūsu komandu Krievijā sagaidīja ar ovācijām, tagad - labākajā gadījumā - ar klusēšanu. Jā, mēs nevaram spēlēt tādā līmenī kā Krievijas hokejisti, mums ir citas algas - tās ir zemākās KHL. Bet kāpēc nespēlēt? Nevajag sportu jaukt ar politiku. Visspilgtāk tas izpaužas dopinga jautājumos, kas būtībā ir mediķu un sporta ekspertu jautājumi. Nevienas valsts prezidentam tur nav nekādas teikšanas. Bet nav, protams, dūmu bez uguns. Sports šobrīd ir neatgriezeniski cietis no dopinga sērgas. Trūkst ticības sportistu sasniegumu patiesumam... Taču - vai kāds šodien var pateikt, ka Rīgas Dinamo nav jāspēlē KHL? Es to nevaru pateikt. Jā, mēs zaudējam. Bet vai tādēļ laisties lapās? Tā būtu gļēvulība. Mēs nedomājam, kā nespēlēt, mēs domājam, kā uzlabot komandas kvalitāti. Mūsu komandā ir par maz augsta līmeņa spēlētāju. Tas nozīmē, ka nākamgad mums jāpapildina komanda ar četriem vai pieciem augsta līmeņa spēlētājiem, un tāda ir pasaules prakse. Protams, ja komandā ir daudz ārzemju spēlētāju, tad... tas nacionālais lepnums zūd, jo es vairs nevaru pateikt: «Re, kā latvieši spēlē!» Gribējām Rīgas Dinamo uztaisīt kā komandu tikai ar latviešu spēlētājiem. Nesanāca... Tomēr spēlēsim, kamēr Latvijā būs hokejisti, hokejs un līdzjutēji. Hokejs cilvēku emocijas «indē» pozitīvā virzienā, un būtu ļoti žēl to izdzēst no Latvijas sporta kartes tikai politisku apsvērumu dēļ.” Saistītie raksti

Resursi internetā: Ulmanis: "Rīgas Dinamo" ir par maz augsta līmeņa spēlētāju

Izsoles

Visas izsoles