Latvija Atpakaļ

Par Ventspils Augstskolas rektoru ievēl līdzšinējo pienākumu pildītāju Kārli Krēsliņu

Par Ventspils Augstskolas rektoru ievēl līdzšinējo pienākumu pildītāju Kārli Krēsliņu

Pēc četrarpus stundu ilgas sēdes Ventspils Augstskolas (VeA) Satversmes sapulce trešdienas, 11.janvāra, vakarā par augstskolas rektoru ievēlējusi Kārli Krēsliņu, kas rektora pienākumus pildīja kopš pagājušā gada jūnija, kad Satversme savukārt uzticības zaudēšanas dēļ atbrīvoja Ventspils domei netīkamo rektori Gitu Rēvaldi.

Krēsliņš par rektoru ievēlēts trešajā balsošanas kārtā, kurā no 30 VeA Satversmes sapulces dalībniekiem piedalījās 27. Par viņu nobalsoja 18, pret – deviņi.

Jaunievēlētais rektors Kārlis Krēsliņš ieguvis doktora grādu Lafboro Universitātē Apvienotajā Karalistē, iepriekš Ventspils Augstskolā bijis mācību prorektors.

Sarunā ar Latvijas Radio Krēsliņš sola labas attiecības gan ar personālu, gan Ventspils domi: “Galvenais mērķis attīstīt augstskolu par vadošo akadēmisko un pētniecisko institūciju kā Latvijā, tā Baltijas jūras reģiona valstīs un Eiropā. Tā ir studentu piesaiste un studiju nodrošināšana, pētniecības virziens, arī virzība uz zinātnes komercializāciju (..), un par padarīto darbu nodrošināt konkurētspējīgu atalgojumu.”

Ventspils Augstskolas jaunievēlētais rektors Kārlis Krēsliņš
Resursi internetā: Par Ventspils Augstskolas rektoru ievēl līdzšinējo pienākumu pildītāju Kārli Krēsliņu

Izsoles

Visas izsoles