Latvija Atpakaļ

Prezidents iepazīsies ar jelgavnieku vēstuli par "Depo" celtniecību

Prezidents iepazīsies ar jelgavnieku vēstuli par "Depo" celtniecību

Valsts prezidents Raimonds Vējonis iepazīsies ar Jelgavnieku lūgumu iesaistīties situācijas risināšanā ap Lielupes krastā iecerēto "Depo".

Kā aģentūrai LETA apliecināja prezidenta preses padomnieks Jānis Siksnis, Valsts prezidenta kanceleja saņēmusi iedzīvotāju vēstuli, līdz ar to Vējonis ar to iepazīsies.

Jau vēstīts, ka sākotnējās Jelgavā, Lielupes krastā, iecerētā "Depo" būvniecības ieceres noliedzēji Vējonim nosūtījuši vēstuli ar aicinājumu iesaistīties problēmsituācijas risināšanā.

Vēstules autori norādījuši, ka lielveikals plānots blakus Lielupes promenādei un labiekārtotai atpūtas vietai, kā arī netālu no Jelgavas pils. Jelgavnieki, kuru vidū ir mākslinieki Ilmārs un Ilona Drīliņi, žurnālists Gaitis Grūtups, arhitekts Vents Grietēns un citi, pauž satraukumu, ka SIA "Auras centrs" iecerētais projekts "kaitēs pilsētvides ainavai, agresīvi ielaužoties šajā pilsētai tik nozīmīgajā un ilgu gadu garumā labiekārtotajā vidē, nomāks gan šo atpūtas zonu, gan arī radīs neatbilstošu, kontrastējošu pilsētas kultūrvidei - pilij - svešķermeni".

Savā vēstulē Vējonim jelgavnieki par labu esam atzinuši arhitekta Ingurda Lazdiņa izstrādāto alternatīvo "Depo" projektu, taču vienlaikus pauž bažas, ka šonedēļ būvvalde izsniegs būvatļauju "Auras centram".

Jau vēstīts, ka Lazdiņa izstrādātais projekts, kam atbalstu paudis gan Rundāles pils direktors, gan Valsts pieminekļu aizsardzības inspekcijas vadītājs Juris Dambis, paredz lielveikala galveno fasādi pagriezt nost no Rīgas ielas, veikalu no ielas puses un Lielupes paslēpjot zem zaļā uzkalniņa, ko vēlāk var arī labiekārtot, paredzot, piemēram, rekreācijas zonas. Šādi veikals neradītu kontrastu ar Jelgavas pili, ko, iebraucot Jelgavas centrā no Rīgas puses, autovadītāji pamanītu vienā brīdī ar iecerēto "Depo". Projektā, ko piedāvā attīstītājs "Auras centrs", auto stāvlaukums arī atrodas centrālās - Rīgas - ielas pusē, taču Lazdiņš piedāvā to izbūvēt Veco Strēlnieku ielas pusē.

Tāpat ziņots, ka, Igaunijas fondam "EfTEN Capital" Jelgavā iepazīstinot ar ieceri Lielupes krastā būvēt lielveikalu "Depo", plaša viedokļu apmaiņa izvērtās par to, cik reprezentatīva būs jaunā būve.

Vairāki jelgavnieki iebilda, ka iecerētais objekts neizskatītos reprezentatīvi, lai arī teritorijas lokālplānojumā noteikts, ka apbūvei teritorijā pie Lielupes jābūt augstvērtīgai un reprezentatīvai. Piemēram, Jānis Āboliņš, pārstāvot iniciatīvas grupu, kas nav mierā ar veikala būvniecību, pauda, ka "reprezentatīvs" nozīmē "pārstāvniecisks", un jautāja, ko īsti pārstāves tipveida ēka pie upes.

Resursi internetā: Prezidents iepazīsies ar jelgavnieku vēstuli par "Depo" celtniecību

Izsoles

Visas izsoles