Sievietēm Atpakaļ

Slepenās vēstules un pasta baloži! Idejas eksperimentiem brīvlaikā

Slepenās vēstules un pasta baloži! Idejas eksperimentiem brīvlaikā

Vēstule pastkastītē ar skaistām markām, ar roku rakstīta! Daži par tādu vēstuļu eksistenci ir aizmirsuši, mazākie par to neko nezina. Rakstīsim vēstules, lai iepriecinātu, sazinātos un uzzinātu ko jaunu!

Brīvlaikā uzrakstiet vēstules vecmāmiņai un vectētiņam, saviem vecākiem, brāļiem un māsām vai draugiem un klasesbiedriem. Tas viņus iepriecinās.

Vēstule pa pastu

Uz papīra vēstules sāka rakstīt 14.gadsimtā, tad tās nosūtīja ar ziņnesi, bet kopš 19.gadsimta vidus sāka lietot aploksnes un pastmarkas, tad vēstules varēja nosūtīt pa pastu.

Vēstules rakstīšanai un nosūtīšanai būs nepieciešams vēstuļu papīrs, aploksne un marka.

Vēl nepieciešams zināt adresi, uz kuru sūtīsiet vēstuli, un adresi, no kuras vēstuli sūta – sūtītāja adresi.

Vēstulē svarīgi ievērot rakstīšanas stilu – vispirms vēstulē sasveicinās ar vēstules adresātu, tad pieklājīgi ir pajautāt, kā viņam klājas, tikai tad pastāstīt par sevi un rakstīšanas iemesliem. Noslēdz vēstuli ar laba vēlējumiem un parakstu. Neaizmirstiet sūtītāja vārdu un vēstules rakstīšanas datumu.

Privātu vēstuļu rakstīšanā nav ierobežojumu mākslinieciskām un radošām izpausmēm, tomēr jāievēro, ka rokrakstam jābūt glītam, svītrojumi un labojumi nav pieņemami. Kad vēstule uzrakstīta, to saloka vispirms vertikāli, lai malas nesakristu par centimetru, tad pārloka horizontāli, atkal raugoties, lai malas par centimetru nesakrīt, tad vēstuli būs ērti atvērt saņemot aiz stūrīša, kas izveidosies augšpusē.

Rakstiet vēstules ar spalvu vai tintes pildspalvu!

Resursi internetā: Slepenās vēstules un pasta baloži! Idejas eksperimentiem brīvlaikā

Izsoles

Visas izsoles