Māja Dārzs Dzīvnieki Atpakaļ

Izvairīties no suņu kodumiem palīdzēs dzīvnieku instinktu respektēšana

Izvairīties no suņu kodumiem palīdzēs dzīvnieku instinktu respektēšana

Klāt ir pavasaris ar visiem skaistā gadalaika plusiem un diemžēl arī mīnusiem. Reizē ar siltā laika iestāšanos bērnu slimnīcas ārstiem arvien biežāk jāpieņem mazie pacienti, kuri cietuši no dažādu mājas mīluļu, visbiežāk suņu, kodumiem. Visbiežāk cietušie no suņu kodumiem ir mazi bērni, kurus kārtīgi nav pieskatījuši pieaugušie.

Nesen sociālajā vietnē "FaceBook" pamatīgu vētru sacēla kādas jaunāko klašu skolnieces pašas filmēts video, kurā meitene cenšas atņemt savam sunim kaulu un arī demonstrē, kā uz viņas kaitināšanu reaģē abi mājas kaķi. Apbrīnojamā kārtā dzīvnieki meitenei neko nenodarīja.

Suns par pacietību būtu pelnījis medaļu, jo savaldījās nenoliedzami riskantā situācijā, saka zoopsiholoģe Inga Cerbule. Viņa izsaka pārmetumus bērna vecākiem.

Gan suņi, gan kaķi un citi mājas mīluļi ir dzīvas būtnes, kam evolūcijas laikā ir izstrādājies pašsaglabāšanās instinkts, kuru nav iespējams izskaust.

Cerbule uzsver galvenos noteikumus, kas jāņem vērā, ja ģimene, kurā ir bērni, vēlas kādu mājas mīluli. Ja jauns pāris nākotnē vēlas gan bērnu, gan mājdzīvnieku, ideālajā variantā bērnam jābūt vispirms. Ja nav pieredzes suņu audzināšanā, tad vislabāk izvēlēties maza vai neliela auguma suni. Par šķirnes izvēli vislabāk jautāt profesionāļiem, nevis ticēt internetā lasītajam.

Atceroties nesenos traģiskos notikumus Babītē, kad ģimenes suņi līdz nāvei saplosīja piecgadīgu meitenīti, zoopsiholoģe piekodina būt uzmanīgiem.

Bērnu ārstu pieredzē ir gana ļoti nepatīkamu gadījumu. Arī tāds, ka suņa koduma sekas vecmāmiņas pieskatītam bērnam bijušas letālas, jo viņš suņa maltītes laikā pierāpojis pie dzīvnieka bļodas.

Optimistiskāku stāstu zina stāstīt ārste Ingūna Stirboviča, kuras praksē ir gadījums, ka piecgadīgam jaukam pacientam nedaudz bija pietūkušas abas lūpas. Zēns bijis ciemos pie ļoti mierīgas un pacietīgas dabas ņūfaundlenda, kurš pēc pacietības izsīkšanas savam tirdītājam maigi saspiedis lūpas, lai gan būtu varējis reaģēt arī daudz asāk.

Resursi internetā: Izvairīties no suņu kodumiem palīdzēs dzīvnieku instinktu respektēšana

Izsoles

Visas izsoles