Latvija Atpakaļ

Ziņas vieglajā valodā 19.martā

Ziņas vieglajā valodā  19.martā

Ziņas vieglajā valodā  19.martā

Samazinās sevi par materiāli nodrošinātiem uzskatošu cilvēku skaits

Par materiāli nodrošinātiem sevi uzskata mazāk nekā puse iedzīvotāju – 46 %, liecina aptauja. 2015.gadā tie bija 53%.

Dabasgāzes operators grib, lai par Inčukalna gāzes krātuves izmantošanu maksā patērētāji

No „Latvijas Gāzes” atdalītais dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operators „Conexus Baltic Grid” mēģina panākt, lai pēc dabasgāzes tirgus atvēršanas izmaksas, kas saistītas ar Inčukalna gāzes krātuves uzturēšanu, būtu jāsedz visiem dabasgāzes patērētājiem. Kompānija pat pieļāvusi iespēju, ka pretējā gadījumā krātuvi varētu slēgta. Atbildīgā komisijā to sauc par spiediena izdarīšanu.

Amatpersonas pārliecinātas - lidojumi uz Liepāju atmaksāsies

Augstākās valsts amatpersonas no Zaļo un zemnieku savienības ir pārliecinātas par to, ka lidojumi no Rīgas uz Liepāju būs izdevīgi. Jāatgādina, ka pirms vairākiem gadiem tas aviokompānijai “airBaltic” nesa zaudējumus un rezultātā tos pārtrauca.

Vācijas sociāldemokrāti apstiprina Šulca kandidatūru kanclera amatam

Politiski aktīva šī diena Vācijai. Līdzšinējais Vācijas prezidents Joahims Gauks svētdien simboliski nodeva valsts galvas amatu savam pēctecim Frankam Valteram Šteinmeieram. Savkārt Vācijas sociāldemokrāti ārkārtas kongresā oficiāli apstiprinājuši Martina Šulca kandidatūru kanclera amatam.

Evaņģēliski luteriskā baznīca piešķir apbalvojumus

Latvijas evaņģēliski luteriskā baznīca par sevišķiem nopelniem draudzes un baznīcas darbā ar apbalvojumu "Uzticības vairogs" sveikusi vairākus cilvēkus. Kopš apbalvojuma iedibināšanas 2005.gadā ir pasniegti 133 apbalvojumi.

Rīgā atklāj Jāzepa Pīgožņa balvas glezniecībā izstādi

Rīgas Sv. Pētera baznīcā svētdien atklāta “Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā” izstāde. Rīgas domes simpātiju balvu saņēma mākslinieks Jānis Anmanis, Preiļu novada domes simpātiju balva piešķirta māksliniekam Pēterim Postažam. Mākslinieka Jāzepa Pīgožņa galvenajai balvai nominēti septiņi mākslinieki.

Laika ziņas

Naktī uz pirmdienu vietām Latvijā veidosies migla un apledojums, būs lēns vējš un bezvējš, gaisa temperatūra +1..-5 grādi. Naktī dažviet, pārsvarā Kurzemē, dienas gaitā jau daudzviet valstī gaidāmi nokrišņi, galvenokārt īslaicīgs lietus. Dienā gaisa temperatūra pakāpsies līdz +3..+7 grādiem.

Resursi internetā: Ziņas vieglajā valodā 19.martā

Izsoles

Visas izsoles