Māja Dārzs Dzīvnieki Atpakaļ

Veterinārārsti: Krievijā plosās trakumsērga; mudina pašmājās vakcinēt mājdzīvniekus

Veterinārārsti: Krievijā plosās trakumsērga; mudina pašmājās vakcinēt mājdzīvniekus

Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB) pirmdien, 20.martā, nākusi klajā ar aicinājumu dzīvnieku īpašniekiem vakcinēt savus mājdzīvniekus pret trakumsērgu. Šāds aicinājums izteikts, ņemot vērā to, ka Latvijas kaimiņvalsts Krievijas Maskavas un Smoļenskas apgabalos 12 dienu laikā reģistrēta 60 dzīvnieku saslimšana ar šo slimību.

LVB norāda: pēc Latvijai piešķirtā no trakumsērgas brīvas valsts statusa daudzi dzīvnieku īpašnieki ignorē Latvijas likumā noteikto normu par obligāto vakcināciju pret trakumsērgu, uzskatot, ka vakcinēt dzīvnieku vairs nav nozīmes.

"Cilvēki nav informēti, ka lielais klaiņojošo un pret trakumsērgu nevakcinēto kaķu skaits ir reāls apdraudējums. Infekcijas slimībām nav robežu, tās ienāk tur, kur ir uzņēmīgi dzīvnieki un cilvēki.

Lai gan meža dzīvnieki saņem orālās vakcīnas, Latvija nav pasargāta no trakumsērgas ievešanas ar suņiem, kaķiem un seskiem," norāda biedrībā.

Organizācijā norāda arī, ka veterinārārsti savās praksēs nereti sastopas ar gadījumiem, kad no Krievijas nelegāli ir tikuši ievesti pret trakumsērgu nevakcināti dzīvnieki. "Pietiks ar vienu trakumsērgas inficētu suni, lai Latvija atkal būtu trakumsērgas skarta," brīdina biedrībā.

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pārstāvis Mārtiņš Seržants Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" atzina, ka Latvijā dzīvnieku saslimšana ar trakumsērgu nav konstatēta kopš 2012. gada. Dienests turpina pierobežā valsts austrumos izvietot meža dzīvniekiem paredzētas vakcīnas pret trakumsērgu.

PVD pārstāvis norādīja, ka Krievijā ik gadu konstatē vairākus tūkstošus dzīvnieku saslimšanas ar trakumsērgu. Par slimības uzliesmojumu veterinārārstu minētajos Krievijas apgabalos PVD informācijas nav, taču tas nebūtu nekas pārsteidzošs, jo pret trakumsērgu Krievijā vakcinē vien savvaļas dzīvniekus lielo pilsētu robežās.

PVD pārstāvja ieskatā, ir vērts vakcinēt pret trakumsērgu arī tos mājdzīvniekus, kas pārsvarā uzturas mājās, piemēram, kaķus.

Ja vakcinācijas izmaksas salīdzina ar tēriņiem par neveselīgām precēm, piemēram, cigaretēm, tad "tās ir dažu cigarešu paciņu vērtībā", piebilda Seržants.

LVB brīdina: trakumsērga ir nāvējoša slimība un to nevar ārstēt. Biežākie trakumsērgas izplatītāji savvaļā Eiropas klimatiskajos apstākļos ir lapsas, jenotsuņi, jenoti. Ja slimi savvaļas dzīvniekiem kontaktējas ar mājdzīvniekiem, tad arī tie var saslimst ar trakumsērgu. Tādējādi apdraudēta arī cilvēku veselība un dzīvība.

Resursi internetā: Veterinārārsti: Krievijā plosās trakumsērga; mudina pašmājās vakcinēt mājdzīvniekus

Izsoles

Visas izsoles