Latvija Atpakaļ

Latvijas Radio: Premjers jau ilgstoši neapmierināts ar Krieviņa darbu

Latvijas Radio: Premjers jau ilgstoši neapmierināts ar Krieviņa darbu

Premjers Māris Kučinskis (Zaļo un zemnieku savienība) jau ilgstoši nav bijis apmierināts ar Mārtiņa Krieviņa darbu, kurš pēc abpusējas vienošanās pamet Valsts kancelejas direktora amatu, liecina Latvijas Radio rīcībā esošā neoficiālā informācija. 

Mārtiņš Krieviņš Valsts kanceleju vadīja aptuveni pusotru gadu. Viņu 2015.gada augustā valsts galvenā ierēdņa amatam izvēlējās toreizējā valdības vadītāja Laimdota Straujuma, kad Ministru kabineta grožus vēl turēja ''Vienotība''. Pēc Zaļo un zemnieku savienības nākšanas pie varas Krieviņš darbu turpināja.

Latvijas Radio neoficiāli zināms, ka premjers Māris Kučinskis jau ilgstoši nav bijis apmierināts ar Krieviņa darbu.

Tomēr patiesos iemeslus, kādēļ tieši tagad Krieviņš amatu pametis, neviena no pusēm neatklāj.

Krieviņš Latvijas Radio apstiprināja, ka ir vienojies ar premjeru detalizētākus komentārus nesniegt, īsziņā piebilstot: „Kamēr to nedarīs viņš, to nedarīšu arī es.”

Pēc koalīcijas partiju sadarbības padomes sēdes Kučinskis žurnālistiem norādīja, ka šī ir vienošanās, nevis viņa pieņemts lēmums, tādēļ iemesli nav jāskaidro. Kučinskis arī neatbildēja, vai viņš aicināja Krieviņu pamest darbu Valsts kancelejā.

"Jebkurai sarunai, kura sākas, vienmēr ir dažādi varianti. Es nevienu ar varu nevaru piespiest ne aiziet, ne uzaicināt, lai viņš rīt sēdētu pie galda," pauda premjers.

Krieviņš nesen pieteica apjomīgu reformu valsts pārvaldē, kas centralizētu grāmatvedību un citas atbalsta funkcijas. Reforma paredzēja samazināt valsts pārvaldē strādājošo skaitu par 7-10%, kas ir aptuveni 7000 darba vietas. Tāpat Krieviņš vada komisiju, kas vērtēs pretendentus uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka amatu.

Kučinskis sola, ka iesāktie darbi neaizkavēsies: "Jebkura valsts pārvaldes reforma vai tas, ko dara kanceleja, tā ir premjera atbildība. Tas pats, kas ministrijā ir valsts sekretārs ar visu personālu, tas ir Valsts kancelejā premjeram. Es nenoņemu ne atbildību, ne ar vienu vārdu neatsaucu ieceres, kas ir valdības rīcības plānā. Tajā skaitā esmu pārliecināts, ka KNAB priekšnieka kandidāts tiks izvērtēts.''

Valsts kancelejas direktora amata pienākumus, tostarp KNAB priekšnieka pretendentu atlases komisijas vadīšanu, pildīs Valsts kancelejas Juridiskā departamenta vadītāja Inese Gaile. Jaunu kancelejas vadītāju tikmēr Kučinskis sola meklēt valsts pārvaldē strādājošo vidū.

"Vienotības" valdes priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns neslēpj pārsteigumu par Krieviņa aiziešanu.

Koalīcijas partiju sanāksmē "Vienotība" esot vaicājusi Kučinskim, kādi ir iemesli Krieviņa aiziešanai, taču atbildes neesot saņemtas.

Smiltēns gan uzsver, ka galvenais ir neapstādināt iesākto reformu valsts pārvaldē: "Personīgi Krieviņa kungu vērtēju kā ļoti moderni domājošu cilvēku, kurš iesācis ļoti svarīgas reformas. Tieši par reformām mēs jautājām premjera kungam, un premjera kungs skaidri un gaiši norādīja un apliecināja, ka tās lietas, kas ir sāktas, tur nebūs problēmas un viņas virzīsies tālāk."

Nacionālās apvienības pārstāvis tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs tikmēr norāda, ka tikai premjera atbildībā ir noteikt, kādi cilvēki strādā Valsts kancelejā. Viņš gan cer, ka Mārtiņš Krieviņš varētu turpināt darbu civildienestā.

Resursi internetā: Latvijas Radio: Premjers jau ilgstoši neapmierināts ar Krieviņa darbu

Izsoles

Visas izsoles