Ekonomika un Bizness Atpakaļ

«Aizliegtā paņēmiena» operācija: Darbinieks nofilmē aplokšņu algu izmaksu apsardzes firmā

«Aizliegtā paņēmiena» operācija: Darbinieks nofilmē aplokšņu algu izmaksu apsardzes firmā

Vidēji lielā apsardzes kompānijā "Verge" strādājošais apsargs Imants nolēmis rīkoties drosmīgi – publiski runāt par aplokšņu algu un darba devēja attieksmi pret sevi. Vēl jo vairāk – viņš pats pēc LTV raidījuma "Aizliegtais paņēmiens" lūguma arī videomateriālā fiksējis algas izmaksas faktu.

Raidījuma "Aizliegtais paņēmiens" iegūtie materiāli nodoti arī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvaldei jeb tā sauktajai Finanšu policijai, kas ierosinājusi kriminālprocesu un sākusi izmeklēšanu.

Par operāciju "Vergi"

  • Operācijas galvenais uzdevums parādīt, kā Latvijā reālajā dzīvē algas dienā notiek aplokšņu algas maksāšana, kā uzņēmējs izturas pret saviem darbiniekiem un kā ar vieglu roku tiek apiets likums par minimālo algu, kas nosaka, ka par vienu slodzi maksāt mazāk par 380 eiro uz papīra mēnesī darba devējs nedrīkst. Ja kāds uzņēmējs tomēr vēl grib šmaukties un iedzīvoties uz darbinieka rēķina, tad pērn Krimināllikumā veiktas izmaiņas, skaidri un gaiši nosakot, ka aplokšņu algu maksāšana ir kriminālnoziegums. 
Resursi internetā: «Aizliegtā paņēmiena» operācija: Darbinieks nofilmē aplokšņu algu izmaksu apsardzes firmā

Izsoles

Visas izsoles