Ārvalstīs Atpakaļ

Nopratina Dienvidkorejas eksprezidenti

Nopratina Dienvidkorejas eksprezidenti

 Dienvidkorejas prokuratūra nopratinājusi impīčmentā no amata atcelto bijušo prezidenti Paku Guenhje. Viņa tiek vainota korupcijā un ļaunprātīgā varas izmantošanā. 

Ierodoties prokuratūrā, eksprezidente atvainojās sabiedrībai, solot patiesi sadarboties ar izmeklēšanu. 

Nopratināšana Dienvidkorejas tiesiskajā procesā ir nozīmīgs solis pirms apsūdzību izvirzīšanas.

Līdz ar atcelšanu no prezidenta amata Paka ir zaudējusi tiesisko imunitāti.

Tiek uzskatīts, ka viņa izdarījusi spiedienu uz lielajiem uzņēmumiem, lai tie ziedotu prezidentes draudzenes Čojas Sunsilas vadītajiem fondiem.  Paka tiek vainota arī slepenu dokumentu nodošanā Čojai, kurai nebija nekāda valsts amata un piekļuves tiesības slepenai informācijai. 

Jau ziņots, ka novembrī piecas sestdienas pēc kārtas Dienvidkorejas galvaspilsētā Seulā notika protesta akcijas, kuras vērtētas kā visvērienīgākās pēdējo desmitgadu vēsturē valstī. Tās tika rīkotas, lai panāktu prezidentes Pakas impīčmentu.

9.decembrī Dienvidkorejas parlaments par to arī nobalsoja. Viņa ir apsūdzētaslepenas informācijas izpaušanā un speciālu privilēģiju piešķiršanā savai draudzenei Čojai, kas to izmantojusi, lai izdarītu spiedienu uz Dienvidkorejas lielajiem uzņēmumiem, lai tie ziedotu viņas vadītajiem fondiem.

Šo lietu šobrīd izskatija deviņi tiesneši un lēmums, vai prezidentei būs jāatstāj amats, viņiem bija jāpieņem 180 dienu laikā. 

Resursi internetā: Nopratina Dienvidkorejas eksprezidenti

Izsoles

Visas izsoles