Ekonomika un Bizness Atpakaļ

Siltumapgādes uzņēmumos pieaug šķeldas izmantošanas apjomi

Siltumapgādes uzņēmumos pieaug šķeldas izmantošanas apjomi

Turpmākajos gados vēl palielināsies šķeldas apjomi, kas tiks izmantoti Latvijas siltumapgādes uzņēmumos. Piesaistot Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstu, uzņēmumi turpinās modernizāciju, lai kā kurināmo varētu izmanto tieši šķeldu. Jau šobrīd lielākā daļā uzņēmumu izmanto šķeldu, kas ļauj saglabāt stabilu siltumenerģijas tarifu. Viens no šādiem piemēriem ir uzņēmums „Liepājas enerģija”, kas dažu gadu laikā ir pārstrukturizējis uzņēmumu un vairakkārt samazinājis siltuma tarifu.

Iestājoties pavasarim, uzņēmuma „Liepājas enerģija” teritorijā šķeldas kaudzes sarukušas jau pavisam mazas. Jauni šķeldas krājumi tiks veidoti šī gada nogalē, norāda uzņēmuma „Liepājas enerģija” valdes priekšsēdētājs Anatolijs Suškovs. Šķeldu kā kurināmo uzņēmums izmanto jau piecus gadus, un tas ļāvis ne tikai samazināt siltumenerģijas tarifu, bet arī saglabāt stabilu situāciju laikā, kad mainās gāzes cena, uzsver Anatolijs Suškovs:

„Ieguvumi ir ļoti lieli. Jau piekto gadu stabili strādājam un tikai palielinām šķeldas īpatsvaru kurināmā bilancē. Piesaistot ES finansējumu, pilnīgi iespējams, ka palielināsim vēl vairāk.”

Izmantojot biomasu, uzņēmums „Liepājas enerģija” ar šķeldu saražo vairāk 65% no kopējā siltumenerģijas apjoma.

Resursi internetā: Siltumapgādes uzņēmumos pieaug šķeldas izmantošanas apjomi

Izsoles

Visas izsoles