Veselība Atpakaļ

RSU komunikācijas studenti Briselē iepazīstinās Eiropas Parlamenta pārstāvjus ar digitālās pasaules izaicinājumiem

RSU komunikācijas studenti Briselē iepazīstinās Eiropas Parlamenta pārstāvjus ar digitālās pasaules izaicinājumiem"Otrdien, 25. aprīlī, 23 Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Komunikācijas studiju katedras studenti iepazīs digitālās pasaules izaicinājumus, interneta mediju un žurnālistu ikdienas darbu Eiropas Parlamentā (EP) Briselē, Beļģijā," informē RSU Komunikācijas studiju katedras vadītāja asoc. prof. Anda Rožukalne, piebilstot, ka RSU studenti piedalīsies arī jauniešu darba grupās, kurās izstrādās priekšlikumus par prasībām darba tirgū, apmācību prasmēm un izglītību jauno tehnoloģiju laikmetā. Studentu idejas tiks prezentētas EP.

EP apmeklējums tik plašam studentu lokam kļuva iespējams, pateicoties RSU Komunikācijas fakultātes sadarbībai ar EP Informācijas biroju Latvijā, rezultātā studentiem ir iespēja piedalīties Eiropas Jaunatnes semināra programmā "Būt kopsolī ar digitālo revolūciju"(Keeping up with the digital revolution).

RSU studenti, topošie žurnālisti, fotogrāfijas, multimediju un sabiedrisko attiecību speciālisti, iepazīs gan EP darba ikdienu, gan kopā ar citu valstu jauniešiem piedalīsies trīs darba grupās, izstrādājot idejas un priekšlikumus par jaunatnes izaicinājumiem digitalizācijas laikmetā, kas pēc tam tiks prezentēti EP biedriem. Darba grupas, kurās jaunieši dalīsies savā pieredzē un piedāvās risinājumus, ietvers šādas tēmas: "Roboti un mākslīgais intelekts: jaunā spēka mošanās", "Jauniešu bezdarbs: skrējiens līdz nullei" un "Rītdienas skolas: mācoties priekš vienmēr mainīgajiem laikiem".

Kā norāda A. Rožukalne, digitālās tehnoloģijas ir ietiekušās teju katrā publiskās, privātās un darba dzīves jomā. "Jau tuvākajā nākotnē teju 90 % darba vietu prasīs jebkāda veida digitālās prasmes. Kāds izskatīsies nākotnes darba tirgus? Kādas prasmes būs nepieciešamas? Vai roboti padarīs mūsu dzīvi vieglāku, nevis mazinās darba vietu skaitu? Kāda nozīme tajā būs medijiem un mediju pratībai? Tāpēc komunikācijas studentiem jau tagad jābūt lietas kursā par tendencēm šajā jomā, jāapgūst tām nepieciešamās prasmes, kā arī jāspēj saredzēt izaicinājumus un piedāvāt risinājumus to saprašanai un lietošanai."

Eiropas Jaunatnes semināri ir EP veidota platforma ar mērķi iesaistīts jauniešus un informēt par Eiropas Jaunatnes notikumiem 2018. gadā un Eiropas vēlēšanām 2019. gadā. Jaunatnes semināru laikā Eiropas jaunieši apspriedīs karstākās politiskās tēmas un pašreizējās idejas un jautājumus ar EP pārstāvjiem. Seminārs ļaus jauniešiem ARĪ ietekmēt nākotnes dienas kārtību Eiropas Savienībā un veidot pozitīvas izmaiņas.

RSU Komunikācijas fakultātes Komunikācijas studiju katedra sagatavo sociālo zinātņu bakalaurus un maģistrus komunikācijas zinātnē ar zināšanām un prasmēm žurnālistikā, sabiedriskajās attiecībās un multimediju komunikācijā, kā arī veic pētījumus par komunikācijas procesiem un mediju vidi Latvijā.

Resursi internetā: RSU komunikācijas studenti Briselē iepazīstinās Eiropas Parlamenta pārstāvjus ar digitālās pasaules izaicinājumiem

Izsoles

Visas izsoles