Izklaide un kultūra Atpakaļ

Ar Jāņa Borga un Kaspara Groševa izstādi atklās laikmetīgās mākslas ciklu «Divdabis»

Ar Jāņa Borga un Kaspara Groševa izstādi atklās laikmetīgās mākslas ciklu «Divdabis»

Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā (LNMM) Latvijas Laikmetīgās mākslas centra (LLMC) izstāžu cikla „Divdabis” ietvaros 4. maijā atklās divu laikmetu spilgtu mākslinieku Jāņa Borga (1946) un Kaspara Groševa (1983) izstādi. Izstāde LNMM 4.stāva izstāžu zālē būs skatāma līdz 28. maijam, bet jau jūnijā tiks atklāta nākamā "Divdabja" ekspozīcija.

Abi mākslinieki ir katrs sava laikmeta celmlauži. Jānis Borgs, dizainers un mākslas kritiķis, 1970.gados īstenoja virkni konceptuālu darbu, kas palika nesaprasti, jo padomju periodā tie neatbilda vadošajai ideoloģijai un līdz ar to vispārējai sabiedrības mākslas izpratnei un pieejamajām tehnoloģijām.

Savukārt Kaspars Groševs ir mūsdienu eksperimentālās mākslas un skaņas mākslinieks, Rīgā pirmās mākslinieku vadītās galerijas dibinātājs un kurators.

Izstādes kuratore Andra Silapētere atklāj, ka, izmantojot mūsdienu tehnoloģijas, tosptarp 3D brilles, izstādē tiks rekonstruēti un jaunradīti divi J. Borga projekti.

„Objekts „Enerģija” 1976.gadā tika paredzēts uzstādīšanai pie nesen atjaunotā Baltijas Elektrosadales centra Šmerlī,  taču iespaidīgās desmitmetrīgās prizmu kompozīcijas realizācija izpalika, jo tai paredzētais pulētais nerūsējošais tērauds izrādījās nepieejama militāri stratēģiska deficīta prece. Bet otrs projekts ir 1977.gada konceptuāla zīmējumu sērija, ko neizdevās realizēt tā sākotnējā iecerē nepieciešamo datortehnoloģiju nepiejamības dēļ,” stāsta kuratore.

Resursi internetā: Ar Jāņa Borga un Kaspara Groševa izstādi atklās laikmetīgās mākslas ciklu «Divdabis»

Izsoles

Visas izsoles