Politika Atpakaļ

NA kandidātu saraksta augšgalā Rīgas pašvaldības vēlēšanās jau esošie domnieki

NA kandidātu saraksta augšgalā Rīgas pašvaldības vēlēšanās jau esošie domnieki

Nacionālās apvienības (NA) kandidātu saraksta augšgalā Rīgas domes (RD) vēlēšanās ir jau esošie domnieki, norāda partija.

Tā piektdien, 21.aprīlī Centrālajai vēlēšanu komisijai iesniedza savu kandidātu sarakstu un pirmo 10 kandidātu vidū Rīgas pašvaldībā jau tagad strādā deviņi cilvēki.

Ar pirmo numuru sarakstā ir jau janvārī par Rīgas mēra amata kandidāti nosauktā Baiba Broka. Vēl desmitniekā ir partijas RD frakcijas vadītājs Dainis Locis, kā arī virkne Rīgas domes deputātu – Ģirts Lapiņš, Nauris Puntulis, Ieva Holma, Andris Pārups un citi. Izņēmums ir valodniece un iepriekšējā sasaukuma Saeimas deputāte Vineta Poriņa, kura sarakstā ir ar devīto numuru.

Jau ziņots, ka Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) par Rīgas mēra amata kandidātu gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās izvēlējusies partiju apvienības valdes priekšsēdētāju Armandu Krauzi. „Vienotība” par savu saraksta līderi izraudzījusies Saeimas deputātu Vilni Ķirsi.

Līdzšinējo domes koalīciju veidojošās politiskās partijas – „Saskaņa” un „Gods kalpot Rīgai” - jau pirms ilgāka laika paziņoja, ka arī 2016. gada vēlēšanās kopīgi startēs līdzšinējā mēra Nila Ušakova un viņa vietnieka Andra Amerika vadībā. 

Kādreizējā tieslietu ministra Jāņa Bordāna vadītajai Jaunajai konservatīvajai partijai (JKP) pašvaldību vēlēšanās būs vairāki Rīgas mēra kandidāti - Bordāns un KNAB bijušie darbinieki Juris Jurašs un Juta Strīķe.

Kopumā galvaspilsētā līdz šim sarakstus iesniegušas deviņas partijas, kas sacentīsies par 60 deputātu vietām. 

Resursi internetā: NA kandidātu saraksta augšgalā Rīgas pašvaldības vēlēšanās jau esošie domnieki

Izsoles

Visas izsoles