Ārvalstīs Atpakaļ

ASV brīdina Sīrijas režīmu vairs neizmantot ķīmiskos ieročus

ASV brīdina Sīrijas režīmu vairs neizmantot ķīmiskos ieročus

Nav šaubu, ka Sīrijas režīma rīcībā ir ķīmiski ieroči, to piektdien, 21. aprīlī, paziņoja ASV aizsardzības ministrs Džeimss Matiss. Viņš arī brīdināja Damasku tos vairs neizmantot. Tikmēr Sīrijas prezidents Bašars al Asads paziņojis, ka neredz atšķirību starp teroristu un ASV rīcību Sīrijā.

ASV aizsardzības ministrs Džeimss Matiss ar paziņojumu, ka viņam nav šaubu par to, ka Sīrijas režīma rīcībā joprojām ir ķīmiskie ieroči, nāca klajā piektdien vizītes laikā Izraēlā.

Šī mēneša sākumā Hān Šeihūnā, Sīrijas Idlibas provincē nemiernieku kontrolētā teritorijā gāja bojā vairāk nekā 80 cilvēku. Viņi saindējās ar zarīnu vai līdzīgu vielu, konstatējusi Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācija.

Rietumvalstis Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīmu apsūdzēja par ķīmiskā uzbrukuma sarīkošanu, bet viņš to noliedz. Reaģējot uz notikušo, toreiz pāris dienas vēlāk ASV veica spārnoto raķešu "Tomahawk" triecienu pa Sīrijas režīma Šairatas aviobāzi, iznīcinot 24 Sīrijas kara lidmašīnas.

Vizītē Izraēlā ASV aizsardzības ministrs Matiss paziņoja, ka "nevar" būt šaubu, ka Sīrija ir saglabājusi daļu ķīmisko ieroču, kaut Damaska 2013.gadā atteicās no visa sava ķīmisko ieroču arsenāla saskaņā ar vienošanos, ko panāca ar Vašingtonas un Maskavas starpniecību.

"Starptautiskajai sabiedrībai nevar būt šaubu, ka Sīrija ir saglabājusi ķīmiskos ieročus. Tas pārkāpj vienošanos un [Sīrijas] paziņojumu, ka tā ir atbrīvojusies no visiem ķīmiskajiem ieročiem. Tas ir ANO Drošības padomes rezolūciju pārkāpums.

Tam būs jāpieiet diplomātiski, un no viņu puses nebūtu saprātīgi tos jebkad izmantot atkal. Mēs to skaidri parādījām ar mūsu raķešu triecienu," teica Matiss.

Matiss attiecās komentēt, cik daudz ķīmisko ieroču varētu būt Sīrijas režīma rīcībā. Bet iepriekš avoti Izraēlas drošības struktūrās vietējiem medijiem atklājuši, ka saskaņā ar izlūkošanas datiem tās varētu būt viena līdz trīs tonnas aizliegto vielu.

Matisam arī tika jautāts par ziņām, ka Sīrijas valdība pārvietojusi lielāko daļu savu kaujas lidmašīnu Krievijas izmantotās aviobāzes tuvumā, lai aizsargātu tās no iespējama ASV trieciena. Matiss teica, ka "nav šaubu", ka Sīrijas režīms "pēdējās dienās ir izkliedējis savas lidmašīnas".

Tikmēr Sīrijas prezidents Asads intervijā krievu ziņu aģentūrai "RIA Novosti" paziņojis, ka neredz atšķirību starp teroristu darbībām un ASV un Turcijas iebrukumiem Sīrijas teritorijā. Asads pauda pārliecību, ka Vašingtona darīs visu iespējamo, lai gāztu viņa valdību un valstī izveidotu marionešu režīmu, viņa teikto citē aģentūra.

Resursi internetā: ASV brīdina Sīrijas režīmu vairs neizmantot ķīmiskos ieročus

Izsoles

Visas izsoles