Kino Atpakaļ

Kannu kinofestivāls šogad norit pastiprinātos drošības apstākļos

Kannu kinofestivāls šogad norit pastiprinātos drošības apstākļos

Francijas pilsētā Kannās atklāts 70. starptautiskais kinofestivāls, kas šogad noritēs pastiprinātos drošības apstākļos.

Festivāla organizatori ziņo, ka par galveno balvu - “Zelta palmas zaru” - sacentīsies 19 kinolentes, bet žūriju vadīs spāņu kinorežisors Pedro Almadovars. 11 festivāla dienās kopumā tiks demonstrētas 49 filmas no 29 valstīm, tostarp divi Latvijā uzņemti un valsts līdzfinansēti darbi.

Šogad pasākumu būtiski ietekmē pēc teroristu uzbrukumiem Francijā ieviestie pastiprinātie drošības pasākumi. Bruņoti policisti patrulē Franču Rivjēras kūrorta lidostā un dzelzceļa stacijā, kā arī festivāla norises vietās. Pilsētā uzstādītas 550 novērošanas kameras, bet pie ielām izvietoti nožogojuma stabi un lieli betona puķu podi, lai novērstu teroristu uzbrukumu iespējas.

Jau vēstīts, ka Kannu starptautiskā kinofestivāla oficiālajā programmā šogad iekļautas divas Latvijā uzņemtas un valsts līdzfinansētas filmas. Oficiālajā konkursā startē Sergeja Lozņicas spēlfilma “A Gentle Creature”, bet konkursā “Un certain regard” – slovāku režisora Georga Kristofa pilnmetrāžas debija “Out”. Abas filmas tapušas, piedaloties Latvijas studijas „Film Angels Productions” komandai un piesaistītajam līdzfinansējumam.

Savukārt filmu studijas “Mistrus Media” producents Gints Grūbe iekļauts 20 profesionālo kinoproducentu izlasē platformai “Producers on the Move”, kas jau 18. reizi strādās Kannu starptautiskā kinofestivāla ietvaros.

 

Resursi internetā: Kannu kinofestivāls šogad norit pastiprinātos drošības apstākļos

Izsoles

Visas izsoles