Veselība Atpakaļ

Atklāts modernākais un plašākais RSU studiju centrs lielākajā slimnīcā Latvijā

Atklāts modernākais un plašākais RSU studiju centrs lielākajā slimnīcā LatvijāŠodien, 19. maijā, piedaloties Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rektoram profesoram Jānim Gardovskim, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) valdes priekšsēdētājai Egitai Polei, RSU Medicīnas fakultātes dekānam profesoram Guntim Baham un RSU Studējošo pašpārvaldes (SP) priekšsēdētājai Natālijai Šilovai, tika atklāts modernākais un plašākais RSU studiju centrs lielākajā daudzprofilu ārstniecības iestādē Latvijā.

Veidojot ārstniecības un akadēmiskās darbības sinerģiju, jaunais RSU studiju centrs būs lielākā studiju bāze kādā no Latvijas slimnīcām. Centrs iemiesos RAKUS kā universitātes slimnīcas nosaukumā ietverto izglītības funkciju, nodrošinot izcilu izglītības kvalitāti un RSU pienesumu pacientu aprūpes sistēmai kopumā.

“RSU kā vadošajai veselības aprūpes jomas augstskolai studiju katedras ir visās universitāšu klīniskajās slimnīcās, kā arī citās attiecīgo jomu slimnīcās, piemēram, pērn rudenī atklātā RSU studiju un pētniecības klīniskā bāze Daugavpils reģionālajā slimnīcā. Tomēr jaunatklātais studiju centrs būs lielākā un modernākā mācību bāze kādā no Latvijas slimnīcām,” saka RSU rektors, norādot, ka jaunais centrs tapis, pateicoties ārstniecības un akadēmiskās darbības sinerģijai.

Ieguldot 943 000 EUR, RSU ir modernizējusi un pielāgojusi mūsdienu prasībām RAKUS bijušā 13. korpusa mācību telpas 1042 m2 platībā. Telpas paredzētas 304 studentu vienlaicīgai apmācībai, nodrošinot teorētisko un klīnisko studiju kursu apguvi līdzās reālajam darbam slimnīcā. “Gan loģistikas, gan ērtību ziņā jaunatklātais studiju centrs ir laba ziņa topošajiem ārstiem, kam studiju process nu kļūs daudz efektīvāks,” norāda RSU SP priekšsēdētāja Natālija Šilova.

Kopumā studiju centrā ir izveidotas septiņas auditorijas. Studentu vajadzībām ir arī izveidotas rekreācijas zonas 140 m2 platībā ar 32 stacionārām darba vietām. Centrā uzstādīti arī moderni manekeni un simulācijas ierīces, kas attīsta topošo mediķu iemaņas un prasmes.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Egita Pole: „Rīgas Stradiņa universitātes Studiju centra atklāšana Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā mums ir divkāršs ieguvums. Pirmkārt, mēs nostiprinām savu vietu kā lielākā universitātes slimnīca, kur tiek apmācīti topošie ārsti un māsas. Otrkārt, slimnīca iegūst sakārtotas un izremontētas telpas, kuras, vienojoties ar Rīgas Stradiņa universitāti, varam izmantot arī savu pasākumu organizēšanai.”

Foto no atklāšanas pasākuma skatāmi un lejupielādējami šeit.

Resursi internetā: Atklāts modernākais un plašākais RSU studiju centrs lielākajā slimnīcā Latvijā

Izsoles

Visas izsoles