Latvijā Atpakaļ

Saeimas deputāts Meļņikovs ir nodokļu parādnieks

Saeimas deputāts Meļņikovs ir nodokļu parādnieks

Turpinot skaidrot Saeimas deputāta Igora Meļņikova (SC) deklarācijā norādīto līdzekļu izcelsmi, LTV raidījums «de facto» atklājis jaunas neskaidrības; Meļņikovs sapinies skaidrojumos par papildus ziņu iesniegšanu Valsts ieņēmumu dienestam (VID), kā arī atklājies, ka deputāts ir valstij parādā, proti, proti, viņš iekļauts nodokļu parādnieku sarakstā.

11.Saeimas ne pārāk garajā mūžā tribīnē Saskaņas centru pārstāvošais deputāts Igors Meļņikovs kāpis vien vienu reizi. Ar aktīvu parlamentāro darbu viņš neizceļas. Depuatiuzdelnas.lv apkopotā informācija liecina, ka Meļņikovs Saeimas pirmajos darba mēnešos bijis viens no lielākajiem sēžu kavētājiem, apmeklējot vien 60 procentus Saeimas sēžu. Bet publiskajā telpā ne tajā labākajā gaismā Meļņikova vārds parādījās pagājušā gada vasarā, kad portālspietiek.comvēstīja, ka deputāta ģimenei piederošais SIA «Karavīrs» esot pieķerts elektrības zagšanā. Tolaik Meļņikovs apgalvoja, ka radusies kļūda skaitītājā.

Šobrīd vairāk jautājumu nekā atbilžu sniedz deputāta iesniegtā deklarācija. «de facto» jau vēstīja, ka saskaņā ar Valsts ieņēmumu dienestā iesniegto deklarāciju, Meļņikova uzkrājumi skaidrā nauda un bankas kontos pērn pieauguši par 34 387 LVL, kamēr viņš pagājušā gada laikā nopelnījis vien 18 346 LVL.

Pirms nedēļas Meļņikovs apgalvoja, ka naudu viņam uzdāvinājusi sieva, bet deklarācijā dāvinājums nav norādīts, jo informācija tikai nesen iesniegta Valsts ieņēmumu dienestam. «de facto» rīcībā esošās ziņas gan liecina, ka deputāts nav stāstījis taisnību, jo Valsts ieņēmumu dienests informāciju par dāvinājumu ieguvis tikai šo pirmdien. Proti, dienu pēc tam, kad par neskaidrībām deputāta deklarācijā ziņoja «de facto».

Meļņikovs «de facto» gan apgalvoja, ka ziņas VID nosūtījis pirms 2 nedēļām, taču pārvaicāts, ka VID ziņas saņemtas tikai šonedēļ, deputāts taisnojās,ka «es nezināju, ka tik ilgi iet vēstule.»

Raidījums vēsta, ka Meļņikovs šogad bija viens no pirmajiem deputātiem, kas vispār iesniedza amatpersonu ienākumu deklarāciju. Tas gan viņam šoreiz nav nācis par labu, jo deklarāciju labot var mēnesi pēc tās iesniegšanas. Šo termiņu Meļņikovs nokavējis un kārtība paredz, ka šādā gadījumā VID tagad informācija būtu jānodod finanšu policijai, kas lemtu, vai noticis krimināl jeb administratīvi sodāms pārkāpums. Šī gan nav pirmā reize, kad deputātam sanācis saķerties ar Ieņēmumu dienestu. Izrādās VID Meļņikovam jau veicis nodokļu auditu un konstatējis nenomaksātus nodokļus, rezultātā deputātam veikts uzrēķins vairāk nekā 70 000 latu apmērā.

Kā skaidroja VID Nodokļu kontroles pārvaldes direktore Ināra Pētersone, pēc veiktā audita Saeimas deputātam «papildus aprēķinātais nodoklis un nokavējuma nauda un soda nauda 76 tūkstoši», viņa ari uzsvēra, ka tas ir atkārtot apliecinājums tam, ka « VID vērtē, skatās un nešķiro cilvēkus, vai tā ir amatpersona, deputāts vai parasta fiziska persona, mums ir pilnīgi vienalga. Ja mums ir šis risks nostrādājis, ja nav spējis pierādīt, tad veidojas uzrēķins un arī šai konkrētai fiziskai personai vienu daļu skaidras naudas neatzinām.»

Meļņikovs gan audita rezultātus esot pārsūdzējis, taču VID ģenerāldirektore uzrēķinu atstājusi spēkā un šobrīd Saeimas deputāts ierindots starp nodokļu parādniekiem. Pats Meļņikovs gan vēl cer, ka Ieņēmumu dienestu pārliecinās par savu taisnību.

Tikmēr «Saskaņas centrs' nesteidz nosodīt sava biedra rīcībā konstatētos pārkāpumus, jo partijas Saeimas frakcijai par nodokļu nemaksāšanu nekādu ziņu neesot. «Es nezinu par ko jūs runājat, es nezinu vai viņam tas viss ir un ja ir, nezinu, par ko [..] Ja viņš ir pārkāpis un nav nomaksājis nodokļus, tad kauns pār visu viņa seju, bet atkārtoju, mums VID nav ziņojis, VID vajadzētu ziņot mums, man, tad es rīkotos, iztaujātu un izteiktu savu attieksmi vienā vai otrā veidā,» «de facto» sacīja Saskaņas centra Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs.

Visticamākais Meļņikova un VID strīdā gaidāma tiesvedība. Taču ja arī tā nebūs deputātam labvēlīga, Mēlņikovs būs viens no visai retām valsts amatpersonām, kas pieķerta nodokļu nemaksāšanā.

Saeimas deputāts Meļņikovs - nodokļu parādnieks

Resursi internetā: Saeimas deputāts Meļņikovs ir nodokļu parādnieks

Izsoles

Visas izsoles